Statuss:
Īstenošanā
ES karogs
attēls

Šī gada 1.jūnijā tika uzsākts programmas Apvārsnis 2020 projekts Nr. 786687 “Tehnoloģija, apmācība un zināšanas agrīnās brīdināšanas un atbilstīgas reaģēšanas vadītu darbību sistēmas izveidei cīņā ar organizēto noziedzību un terorismu (Technology, training and knowledge for Early-Warning / Early-Action led policing in fighting Organised Crime and Terrorism), (COPKIT)”.

Šo projektu īsteno 16 organizācijas (tiesībaizsardzības un izglītības iestādes, privātās un nevalstiskās organizācijas) no 13 Eiropas valstīm. Projekta vadošais partneris ir Spānijas Aizsardzības ministrijas pārziņā esošā Tehnoloģiju sistēmu aizsardzības iestāde “Ingenieria de Sistemas para la Defensa de Espana SA-SME MP” (https://www.isdefe.es/), un Valsts policija projektā ir viens no projekta sadarbības partneriem.

Projekta COPKIT mērķis ir vērsts uz risinājumu veidošanu, pievēršoties aktuālām problēmām, kas saistītas ar dažādu noziedzīgo izpausmju formu analīzi, novēršanu, izmeklēšanu un mazināšanu gadījumos, kad organizētās noziedzības grupējumi, teroristu grupas, iesaistītās personas vai noziedznieki izmanto jaunās informācijas un komunikāciju tehnoloģijas.

Šis jautājums ir aktuāls pēdējos gados līdz ar jauno informācijas un komunikācijas tehnoloģiju straujo attīstību, kas ir būtisks izaicinājums politikas veidotājiem un tiesībsargājošajām iestādēm, apzinoties šī fenomena izplatību, sarežģītību, lielo dažādu veicinošo faktoru un iesaistīto dalībnieku skaitu, un sarežģītos rīkus un tehnoloģijas risinājumus, ko izmanto, lai finansētu un atbalstītu noziedzīgās un teroristu darbības.

Projektā plāno iesaistīties kompetentas Valsts policijas struktūrvienības, tai skaitā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (VP GKrPP) Kriminālizlūkošanas vadības pārvaldes un Informācijas biroja, kā arī Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Informācijas centra eksperti.

 

Projekta COPKIT īstenošanas termiņš ir 36 mēneši un kopējais finansējums 4 986 973,75 eiro.

 

Papildus informācija par projekta īstenošanu:

-          Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Projektu nodaļas vecākā speciāliste Ilze Lauberga, projekta koordinatore: ilze.lauberga@vp.gov.lv;

-          Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizlūkošanas vadības pārvaldes priekšnieka vietniece Brigita Lasenberga, projekta eksperte: brigita.lasenberga@vp.gov.lv .