Statuss:
Īstenošanā
ES karogs

2022. gada jūlijā ir noslēdzies  Eiropas Savienības Iekšējā drošības fonda  2014-2020 Nacionālās programmas projekts “Tiesu ekspertīzes tehnisko iespēju un kapacitātes celšana prioritārajās jomās (2. posms)” (Nr.VP/IDF/2019/5)

Projekta ietvaros tika iegādāts tehniskais un palīgaprīkojums, kā ūdens strūklas griezējs, digigitālais endoskops, universālā frēze – virpa, TrasoScan (pēdu atpazīšanai), velkmes skapis ar papildus aprīkojumu, sprāgstvielu un kaujas ķīmisko vielu analizators, rentgena fluorescences spektrometrs, rotācijas vakuuma ietvaicētājs, lāzera gravēšanas iekārta, projektors ar ekrānu, portatīvais dators mācību klasei, portatīvais dators izbraukuma transportam, smilšu strūklas iekārta, metāla skapji, specializētas vitrīnas, UPS, ultraskaņas vanna, specializēta fototehnika, īpaši liels monitors, laboratorijas krēsli, izbraukuma fotoaparāts, mobilais printeris izbraukuma transportam, rotors lāzera gravēšanas iekārtai, gaisa sausinātājs.

Papildus ir veiktas ekspertu apmācības ar iegādātajām iekārtām un aprīkojumu. Projekta ietvaros eksperti piedalījās pieredzes apmaiņas vizītē Polijā un apguva metālpstrādes kursus.

Iegādātās iekārtas tiek izmantotas ekspertīžu un analīžu veikšanai dažādās jomās un specialitātēs: daktiloskopijā, ballistikā, spŗdzientehnikā, notikuma vietu apskatēs, lai sniegtu objektīvus izmeklēšanas rezultātus un atbalstu kriminālprocesu izmeklēšanā.

Kopējais faktiskais Projekta finansējums ir 941893  EUR, kuru veido Fonda finansējums (75%) -  706419,75 EUR un nacionālais līdzfinansējums (25%) – 235473,25 EUR.

 

Projekta koordinators:

Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes

Ekspertīžu biroja Ieroču un trasoloģisko

ekspertīžu nodaļas eksperts

J. Jakušs-Kreituss.

tālr. 67208274

e-pasts: janis.jakuss@ekspertize.vp.gov.lv