Zemgale
Cigaretes

Šī gada 11. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa amatpersonas nodeva Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai par tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām nelikumīgu pārvietošanu personu grupā lielos apmēros.

Aizvadītajā gadā Valsts policija ziņoja par to, ka Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veiksmīgi sadarbojoties ar Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroju, kriminālprocesa ietvaros 9. martā Jēkabpilī veica kratīšanu automašīnā „Volvo FH12” sastāvā ar puspiekabi un izņēma 108 kartona kastes ar tabakas izstrādājumiem (tabakas augu lapu fragmentiem, kas satur nikotīnu) bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām ar kopējo svaru 17 280 kilogrami un ar aprēķināto akcīzes nodokli 1 296 000,00 eiro apmērā.

Šī gada 11.martā tika pieņemts lēmums par minētā kriminālprocesa, kas kvalificēts pēc  Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā un 221. panta trešajā daļā, un Krimināllikuma 237.1 panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai.

Minētā kriminālprocesa ietvaros tika aizturēti un atzīti par aizdomās turētajiem 1967., 1990. un 1989. gadā dzimuši vīrieši, no kuriem divi jau iepriekš bija nonākuši Valsts policijas redzeslokā.