Jaunumi Zemgale
No upes tiek izvilkti nelikumīgi zvejas tīkli

14. maijā Bauskā, Ķirbaksalas satekupē starp Mūsu un Mēmeli, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki konstatēja zvejniecību ar aizliegtiem rīkiem un paņēmieniem. Par notikušo ir sākts administratīvā pārkāpuma process, kurš tiks nodots izskatīšanai Valsts vides dienestam.

Sestdien, 14. maijā, pēc pusnakts likumsargi Bauskā, Pilskalna parka teritorijā, kur transportlīdzekļiem ir aizliegta iebraukšana, pamanīja stāvēšanai novietotu automašīnu. Veicot teritorijas apskati, Ķirbaksalas satekupes krastā starp Mūsu un Mēmeli policisti konstatēja melnus maisus, kuros atradās dzīvas zivis – pieci nēģi un septiņas vimbas. Tāpat arī upē tika atrasts aizliegts zvejas rīks, proti, zvejas tīkls, kas tika izņemts.

Netālu no nelikumīgās zvejas vietas upes krastā policisti pamanīja divus vīriešus, kuri sākotnēji apgalvoja, ka devušies pastaigāties. Iespējamie likumpārkāpēji ir 1988. un 1998. gadā dzimuši vīrieši. Jāpiebilst, ka viens no viņiem jau iepriekš ir nonācis likumsargu redzeslokā par dažāda rakstura likumprākāpumiem.

Par notikušo ir sākts administratīvā pārkāpuma process, un lietas materiāli tiks nosūtīti Valsts vides dienestam lēmuma pieņemšanai. Atbilstoši Zvejniecības likumam par zveju ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem fiziskajai personai piemēro naudas sodu no 130 līdz 700 eiro, kā arī var tikt aizliegts izmantot zvejas tiesības uz laiku līdz diviem gadiem.

Policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un, sastopoties ar maluzvejniecību, informēt par to policiju, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties personīgi tuvākajā policijas iecirknī.