Preses relīzes Latgale
emblēma

INFORMĀCIJA PAPILDINĀTA 21. jūnijā pulksten 15:25

Papildinot jau vakar sniegto Valsts policijas informāciju, sabiedrības interesēs informējam, ka abām aizdomās turētajām aizturētajām personām šodien tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Apstiprinām, ka šīs personas ir meitenes tēvs un pamāte. Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, šobrīd no plašākiem komentāriem Valsts policija atturas. Pusotru mēnesi veicot visaptverošus operatīvos un izmeklēšanas pasākumus sarežģītā kriminālprocesā, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas atradušas šī gada 5. maijā bezvēsts prombūtnē pazudušo septiņgadīgo Justīni Reinikovu mirušu ar acīmredzamiem miesas bojājumiem. Aizdomās par iespējama noziedzīga nodarījuma izdarīšanu šonakt aizturētas divas personas, kuras šobrīd atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā. Tuvākajās dienās tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

---

Jau ziņots, ka kopš šī gada 5. maija, kad tika saņemta informācija par Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkas ciemā bezvēsts pazudušo septiņgadīgo Justīni Reinikovu, Valsts policija nekavējoties uzsāka plašus meklēšanas pasākumus. Pusotra mēneša laikā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa, Kriminālpolicijas biroja un Kārtības policijas biroja, kā arī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes struktūrvienību amatpersonas veica dažādus meklēšanas pasākumus, vairākkārtīgi īstenojot arī plašus masveida meklēšanas pasākumus, mērķtiecīgi apsekojot dažādas teritorijas un objektus, tostarp arī ūdenstilpes. Masveida meklēšanas pasākumos tika piesaistīti arī kolēģi no Valsts robežsardzes, Zemessardzes, organizācijām “Bezvēsts.lv” un “K9-Sos Cilvēku meklēšana”, kā arī atsaucās liels brīvprātīgo skaits – meklēšana veikta gan ar cilvēkresursu, gan tehniskajiem līdzekļiem.

Sākotnēji kā meitenes pazušanas versija tika izskatīta iespēja, ka viņa pati pametusi mājas pagalmu un devusies prom nezināmā virzienā. Vienlaikus jau kopš pirmajām pazušanas dienām, likumsargi strādāja ar vairākām versijām, tostarp, ka pret meitenīti, iespējams, veikts noziedzīgs nodarījums. Policija sāka kriminālprocesu, veicot mērķtiecīgu un rūpīgu darbu, šķetinot ļoti sarežģītu meitenes pazušanas lietu.

 Veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, Valsts policijas Latgales reģiona Kriminālpolicijas biroja amatpersonas pēc pusotra mēneša darba 20. jūnija naktī aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret meiteni aizturēja divas personas. Savukārt meitenes ķermenis ar acīmredzamiem miesas bojājumiem atrasts aprakts pamestā mājas pagrabā, meža vidū vairākus desmitus kilometru no meitenes dzīvesvietas.

Valsts policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd abas personas atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā un tuvākajās dienās tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, ir nozīmētas ekspertīzes. Ņemot vērā, ka izmeklēšana ir aktīvā fāzē, šobrīd no plašākiem komentāriem Valsts policija atturas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Pazudušās Justīnes meklēšana turpinās; sestdien kopā ar bezvēsts.lv plānota atkārtota meklēšana kopā ar brīvprātīgajiem

Kopš 5. maija Valsts policija kopā ar dienestiem un organizāciju bezvēsts.lv turpina bezvēsts prombūtnē esošās Justīnes Reinikovas meklēšanu. Līdz šim jau veikti visaptveroši meklēšanas pasākumi, tos izvēršot visā Rogovkas teritorijā.
Skatīt vairāk

Justīnes meklēšanas lieta: Valsts policija aiztur vīrieti par apzināti nepatiesas informācijas sniegšanu meitenes radiniekiem

Šī gada 10. maija vakarā kāds vīrietis, sazinoties ar bezvēsts prombūtnē esošās Justīnes Reinikovas ģimeni, apzināti sniedza nepatiesas, maldinošas ziņas par meitenes iespējamo atrašanās vietu, sevi uzdodot par it kā policijas darbinieku.
Skatīt vairāk