Preses relīzes Zemgale
Cigaretes

Veicot operatīvo darbu saistībā ar akcizēto preču nelikumīgu apriti, šī gada 30. un 31. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki vairākās sankcionētās kratīšanās kopumā izņēma 284 400 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām un ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Policijā ir uzsākti divi kriminālprocesi un divām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaitīti drošības līdzekļi.  

Otrdien, 30. martā, Jelgavā likumsargi konstatēja, ka kādas automašīnas kravas nodalījumā tiek pārvadāti nelegālas izcelsmes tabakas izstrādājumi bez akcīzes marķējuma. Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas un veikta kratīšana, kuras laikā policisti izņēma 200 000 „Winston” cigaretes bez jebkāda akcīzes marķējuma. Notikuma vietā tika aizturēts viens 1994. gadā dzimis vīrietis, kuram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Jāpiebilst, ka šis vīrietis iepriekš nav bijis tiesāts.  

Nākamajā dienā, 31. martā, tika uzsākts vēl viens kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas par nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvadāšanu un uzglabāšanu lielā apmērā. Kriminālprocesa ietvaros veikto vairāku kratīšanu laikā tika izņemtas 42 400 cigaretes “Winston” bez akcīzes nodokļa markām, 40 000 cigaretes “Queen Menthol” ar Baltkrievijas akcīzes markām un 2 000 cigaretes “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Likumsargi aizturēja vienu 1973. gadā dzimušu personu, kurai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Šī persona agrāk nebija nonākusi policijas redzeslokā.

Lai arī Valsts policija mērķtiecīgi un aktīvi strādā nelikumīgu akcīzes preču aprites jomā, joprojām ir iedzīvotāji, kuri izvēlas šo nodarbošanos, tāpēc likumsargi aicina informēt policiju par nelegālo akcizēto preču pārvietošanu, tirdzniecību vai uzglabāšanu, zvanot pa tālruni 110, vai arī nosūtot iesniegumu pa pastu vai e-pastu tuvākajam policijas iecirknim.