Preses relīzes Zemgale
Rokudzelžos ieslēgtas rokas

Šī gada 16. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida apkarošanas nodaļas amatpersonas Rietumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par bruņotām laupīšanām un zādzībām Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā.

Laika posmā no 2018. gada līdz 2020. gada janvārim Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novados tika veikti astoņi noziedzīgi nodarījumi – zādzības un bruņotas laupīšanas, kas kriminālprocesā tika kvalificētas pēc Krimināllikuma 176. panta trešās daļas (par laupīšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā), 176. panta otrās daļas (par laupīšanu, ja tā izdarīta personu grupā), 175. panta trešās daļas (par zādzību, kas saistīta ar iekļūšanu) un 185. panta pirmās daļas (par mantas tīšu bojāšanu). Jāpiebilst, ka laupīšanas tika veiktas vardarbīgi un nežēlīgi.

Apjomīgā un sarežģītā izmeklēšana tika veikta sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldi. Kriminālprocesa ietvaros 1967. un 1982. gadā dzimušām personām tika piemērots aizdomās turētās personas statuss un bargākais drošības līdzeklis – apcietinājums. Abas personas jau iepriekš ir nonākušas policijas redzesolā saistībā ar tādiem noziedzīgiem nodarījumiem kā slepkavība, laupīšana un narkotisko vielu aprite.