Jaunumi Zemgale
mašīna

Turpinot aktīvu un mērķtiecīgu darbu narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, sadarbojoties ar citām policijas struktūrvienībām, veica operatīvās un procesuālās darbības iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros un Bauskā aizturēja četru personu organizētu grupu, kas nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizāciju.    

Aizdomās par narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkos likumsargi aizturēja Bauskas iedzīvotājus - 1995. un 1999. gadā dzimušus vīriešus, 1997. gadā dzimušu sievieti un 2005. gadā dzimušu jaunieti.

Veicot pārbaudi, policisti atrada un kopumā izņēma vairāk nekā 300 MDMA tabletes, kokaīnu un marihuānu lielos apmēros, skaidru naudu un automašīnu „BMW”. Lai noteiktu precīzu izņemto narkotisko un psihotropo vielu svaru un sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un šobrīd vienai personai ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt pārējām drošības līdzeklis nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Jāpiemin, ka šī gada vienpadsmit mēnešos Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļā saistībā ar narkotisko vielu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu ir uzsākti 14 kriminālprocesi, kuru ietvaros kopā ir  aizturēta 21 persona, no kurām 10 ir Bauskas iedzīvotāji, 5 – Bauskas novada iedzīvotāji, bet 6 – no Rīgas reģiona.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.