Preses relīzes Zemgale
Sievietes rokas uz muguras saslēgtas rokudzelžos

Trešdien, 8. jūnijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veiksmīgi sadarbojoties ar Rīgas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas un Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbiniekiem, aizdomās par slepkavības izdarīšanu aizturēja meklēšanā esošu 1988. gadā dzimušu sievieti, kurai piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

7. jūnijā policijai piezvanīja kāda sieviete, kura informēja, ka Jelgavā savā dzīvesvietā ir atrasts miris vīrietis. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi atrada 1985. gadā dzimuša vīrieša līķi, kuram konstatēja vairākas durtas brūces ķermenī. Saistībā ar notikušo policijā tika sākts kriminālprocess par slepkavību.

Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likumsargi izsludināja meklēšanā vīrieša dzīvesbiedri – 1988. gadā dzimušu sievieti. Nākamajā dienā, pateicoties iedzīvotājiem, kuri sniedza izmeklēšanai nozīmīgu informāciju, un veiksmīgi sadarbojoties ar Rīgas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas un Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbiniekiem, sieviete tika aizturēta. Jāpiebilst, ka abas personas jau iepriekš vairākkārt ir nonākušas policijas redzeslokā saistībā ar dažādiem likumpārkāpumiem.

Kā tika noskaidrots izmeklēšanas laikā, sieviete sadzīves konflikta laikā ar nazi vairākas reizes  iedūra savam vīram, kurš no gūtajiem ievainojumiem nomira notikuma vietā. Apzinoties izdarītā noziedzīgā nodarījuma smaguma pakāpi, sieviete par notikušo neziņoja policijai un atstāja savu dzīvesvietu. Šobrīd viņai ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, un turpinās pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu – slepkavību. Par minēto noziegumu var tikt piemērots mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 5 līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.