Bērni ir mūsu galvenā sabiedrības vērtība. Un ikviena sabiedrības locekļa pienākums ir rūpēties, lai bērni piedzīvo laimīgu bērnību – drošībā un apkārtējo rūpēs par viņiem. Tādēļ Valsts policija un sadarbības partneri ir apvienojušies unikālās un vērienīgās kampaņās "Supervaronim nepazust" un "Supervaroņi internetā", vēršot sabiedrības uzmanību jautājumiem, kas saistās ar bērnu drošību gan vidē, gan internetā.

Supervaronim nepazust! – bērnu drošība vidē

Ar kampaņu "Supervaronim nepazust" Valsts policija vēlas mudināt gan vecākus, gan skolotājus runāt ar bērniem jau kopš mazotnes par jautājumiem, kas saistīti ar viņu drošību un rīcību dažādās situācijās. Ikviens bērns, kurš zina, kā rīkoties nokļūstot ķezā, ir Supervaronis. Kampaņas pamatā ir pieci jautājumi, kurus iemācot savam bērnam, vecāki var dot viņam superspējas, kas viņu pasargās.

Kampaņas pamatā ir pieci jautājumi:

  1. Ko darīt, ja esi nokļuvis ķezā?
  2. Kāds ir palīdzības tālruņa numurs?
  3. Kur ir tavas mājas?
  4. Kā sauc tavus vecākus?
  5. Kāds ir vecāku telefona numurs?

Taču jāatceras, ka svarīgāk par pareizo atbildi ir zināšanas un izpratne par to, lai bērns zina, kā rīkoties nokļūstot ķibelē. Palīdzi arī savam bērnam kļūt par supervaroni!

Supervaroņi internetā! – bērnu drošība internetā

"Supervaroņi internetā" ir kampaņas "Supervaronim nepazust" turpinājums, kuras mērķis ir veicināt bērnu medijpratību un drošību internetā, informējot gan bērnus, gan pieaugušos par riskiem un iespējām interneta vidē. Kampaņas ietvaros ir izveidoti pieci video, kas 5–8 gadus veciem bērniem māca izprast dažādas situācijas, ar kurām viņi varētu saskarties internetā. Kampaņas tēli – SuperAnna un SuperToms kampaņā vedina bērnus iemācīties un atcerēties vienkāršus drošības un medijpratības pamatnoteikumus, kas jāpatur prātā gan topošajiem, gan esošajiem interneta lietotājiem:

  1. Ko internetā nedrīkst teikt svešiniekam?
  2. Kad saukt palīgā pieaugušo, kam uzticies?
  3. Kas internetā var būt mānīgs?
  4. Kā uzvesties internetā?
  5. Kā internets var palīdzēt?