Persona var pretendēt uz dienesta iespējām Valsts policijā, ja ir jau ieguvusi augstāko izglītību tiesību zinātnē, civilajā un militārajā zinātnē, komerczinībās un administrēšanā, datorikā, sociālajās un cilvēkdrošības zinātnēs, pedagogu izglītību un izglītības zinātnēs atbilstoši Ministru kabineta noteikumos Nr. 810 “Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm amatu klasifikāciju” noteiktajās jomās.

Ja ir iegūta atbilstoša izglītība, tad var pieteikties kādai no Valsts policijas vakancēm vai jāsazinās ar Valsts policijas Personāla pārvaldes speciālistiem par pieejamām un interesējošām vakancēm:

Pēc tam, kad pieteikums vakancei ir apstiprināts un Jūs esat pieņemta dienestā Valsts policijā, Jūs tiksiet nosūtīts apgūt Valsts policijas koledžas profesionālās pilnveides izglītības programmu “Policijas darba pamati”.

Mācības Valsts policijas koledžā tiek apmaksātas no valsts budžeta līdzekļiem, mācību laikā tiek saglabāta darba alga un nodrošinātas sociālās garantijas. Pēc izglītības programmas absolvēšanas ir garantēta dienesta vieta, plašas izaugsmes un karjeras iespējas, kā arī iespēja par valsts budžeta līdzekļiem turpināt studijas kādā no Iekšējās drošības akadēmijas izglītības programmām.