Jaunumi
Ziepniekkalnā pie narkodīlera atrastas ekstazī tabletes un marihuāna

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknī 2024. gada 29. janvārī tika uzsākts kriminālprocess par iespējamu nelikumīgu narkotisko vielu realizāciju un glabāšanu Rīgas rajonā.  

Veicot izmeklēšanas darbības, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas darbinieki 2024. gada 31. janvārī Rīgas centrā aizturēja 2002. gadā dzimušu vīrieti. Pie vīrieša kopumā tika atrasti un atsavināti 3 grami amfetamīna un 2,33 grami marihuānas. Turpinot izmeklēšanu, Valsts policijas darbinieki veica kratīšanu aizturētā vīrieša dzīvesvietā. Kratīšanas laikā dzīvoklī tika atrastas un izņemtas narkotiskās vielas, proti, 319,26 grami marihuānas un 119,9 grami MDMA tabletes jeb ekstazī.

Saistībā ar notikušo, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1panta 3. daļas, proti, par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu realizācijas nolūkos, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem. Aizdomās turētais vīrietis iepriekš sodīts par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis – pieteikšanās noteiktā laikā policijas iestādē.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz Valsts policijas uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē), vai arī rakstot uz e-pastu uzticiba@vp.gov.lv. Tāpat šo vielu tirdzniecības vietas iespējams ātri un ērti atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/