Jaunumi
Banknotes

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvalde ir pabeigusi izmeklēšanu lietā par krāpšanu lielā apmērā. Par aizdomās turēto atzīts kāds 1990. gadā dzimis vīrietis, kurš apkrāpa savu paziņu, ar kuru bija vienojies tirgot automašīnas. Kopumā izkrāpti 116 500 eiro.

Laika posmā no 2023. gada 28. aprīļa līdz 12. jūnijam, kāds 1990. gadā dzimis vīrietis, rīkojoties ar nodomu izkrāpt svešu mantu, vienojās ar savu paziņu – 1982. gadā dzimušu vīrieti, par naudas aizdevumiem automašīnu iegādei un tālākai to tirgošanai. Abas personas bija vienojušās sadalīt peļņu savā starpā.

Izmeklēšanas gaitā atklājies, ka aizdomās turētais vīrietis mobilajā lietotnē “WhatsApp” cietušajai personai sūtīja fotogrāfijas ar automašīnām, norādot, ka tās ir iegādātas un drīzumā tiks pārdotas. Sarakstē tika arī teikts, ka aizdevumi tiks atdoti un gūtā peļņa sadalīta. Tomēr uzņemtās saistības persona, kas atzīta par aizdomās turēto, neizpildīja. Automašīnas netika iegādātas, kā arī no lielās naudas summas, kas tika nosūtīta uz vīrieša bankas kontu, atgūti tika 10 000 eiro.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas – par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Jāpiemin, ka vīrietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.