Preses relīzes Kurzeme
riepa vaiņodes pagastā

Vakar Valsts policijā saņemta informācija, ka Vaiņodes pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā cietusi sieviete – viņa ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē. Valsts policijas amatpersonas notikuma vietā konstatēja, ka vīrietis atradies alkohola reibumā, vadījis nereģistrētu automašīnu ar nepietiekamu normatīvajos aktos noteikto riepu protektora dziļumu un kurai nav veikta valsts tehniskā apskate. Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess un četri administratīvo pārkāpumu procesi.

5.septembrī ap pulksten 20.15 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novadā, Vaiņodes pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā cietis cilvēks. Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis vadīja automašīnu “BMW” Vaiņodes pagastā pa autoceļu Embūte-Vaiņode-Pavāri un  nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca grāvī, atsitās pret grāvmalu un transportlīdzeklis apgāzās, izmetot kūleni. Negadījumā cieta automašīnas pasažiere, kura ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē.

Valsts policija amatpersonas veica alkohola pārbaudi transportlīdzekļa vadītāja izelpā un konstatēts, ka viņš atradies 1,91 promiļu reibumā un izvairījies no tiesas nolēmuma pildīšanas, ar kuru viņam liegts vadīt transportlīdzekli.

Tāpat konstatēts, ka transportlīdzeklis nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, tam noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate un tam ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums - aizmugurējās kreisās puses minimālais riepu protektora dziļums ir 0,70 mm. Atgādinām, ka minimālais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas pret vīrieti uzsāka kriminālprocesu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā un par izvairīšanos no tāda tiesas nolēmuma, ar kuru uzlikts pienākums izpildīt noteiktas darbības.

Tāpat pret vīrieti uzsākti četri administratīvo pārkāpumu procesi – par ceļu satiksmes negadījumu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts noteiktajā kārtībā un par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Valsts policija atkārtoti atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas. Turklāt pieredze liecina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Aicinām rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā. Tāpat arī līdzcilvēkiem aicinām atturēt draugus, paziņas un pazīstamos no sēšanās pie stūres alkohola reibumā.