Preses relīzes Vidzeme

Trešdien, 14. februārī, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā fiksēti vairāki automašīnu vadītāji, kuri pārkāpuši atļauto braukšanas ātrumu, un kāds automašīnas “Mercedes-Benz” vadītājs traucies ar 151 kilometru stundā (km/h). Kopumā trešdien Vidzemes reģionā kopumā uzsākti 44 administratīvā pārkāpuma procesi par ātruma pārsniegšanu.

14. februārī pulksten 11.44 Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas Valmieras novadā, Kocēnu pagastā apturēja kādu ātrumpārkāpēju. Automašīnas “Mercedes-Benz” vadītājs pa autoceļu Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža, virzienā uz Valmieras pusi traucās ar 151 kilometru stundā, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā.

Savukārt mirkli vēlāk, pulksten 12.17, tajā pašā ceļa posmā, automašīnas “Hyundai” vadītājs, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, traucās ar 150 kilometriem stundā.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, vadītājiem par šo braucienu draud naudas sods no 240 – 480 eiro un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegums uz trīs mēnešiem.

Jāpiebilst, ka trešdien fiksēti arī vairāki citi gadījumi, kad transportlīdzekļu vadītāji braukuši ar būtiski pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu. Kopumā Vidzemes reģionā trešdien, 14. februārī,  uzsākti 44 administratīvā pārkāpuma procesi par ātruma pārsniegšanu.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.