Jaunumi
Vēlreiz par notikušo šonedēļ Ziepniekkalnā

Ņemot vērā sabiedrības ažiotāžu pēc 7. augusta LNT raidījuma “Degpunktā” sižeta par situāciju Rīgā, Ziepniekkalnā, kur kādam vīrietim šonedēļ tika nodarīti smagi miesas bojājumi ar velosipēdu saslēgu, un neizpratni par policijas rīcību, vēlamies paskaidrot notikušā apstākļus.

Jau ziņojām, ka 5. augustā starp kādu vīrieti un trīs citu vīriešu kompāniju pie veikala Ziepniekkalnā norisinājās konflikts. Proti, trīs vīriešu kompānija pienāca pie vīrieša ar velosipēdu, prasot viņam cigaretes, un starp viņiem iesākās konflikts. Strīda laikā velosipēdists paņēmis velosipēdu saslēgu un spēcīgi iesitis cigarešu prasītājam ar to. Notikuma vietā drīz vien ieradās Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa policisti, kuri likumā noteiktajā kārtībā visus konfliktā iesaistītos vīriešus aizturēja un nogādāja policijas iecirknī un sāka skaidrot notikušā apstākļus. Tikmēr mediķi cietušo vīrieti nogādāja ārstniecības iestādē. Tobrīd viņš atradās kritiskā stāvoklī. Diemžēl šobrīd viņš jau ir miris.

Raidījumā “Degpunktā” tika minēts, ka trijotne, kas prasīja cigaretes, sākotnēji paši “esot likuši lietā dūres un nežēlīgi spārdījuši kājām” velosipēdistu un ka notikušais esot bijusi tikai pašaizsardzība.

Vēršam izmanību, ka līdzšinējā izmeklēšanā iegūtā informācija ir krasi pretrunā raidījumā izskanējušajai. Izmeklēšanā nav apstiprinājies, ka aizdomās turētajam ir nodarīti miesas bojājumi. Apskates laikā uz viņa ķermeņa nav konstatēti miesas bojājumi, pat ne mazākās sitienu pēdas. Arī pēc aizdomās turētā, pārējo divu konfliktā iesaistīto vīriešu un citu aculiecinieku nopratināšanas, policija šobrīd nevienā liecībā nav guvusi norādes par fizisku uzbrukumu velosipēdistam. Līdz ar to notikušo šobrīd nevar uzskatīt par pašaizsardzību. Tāpat atgādinām, ka pašaizsardzībai jebkurā gadījumā ir jābūt samērīgai.

Šobrīd kriminālprocesā notiek izmeklēšana un ņemot vērā, ka aizdomās turētais iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un sadarbojas ar policiju, likumsargi ir lēmuši viņam piemērot drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu – policijas uzraudzību. Vienlaikus vēršam uzmanību, ka personu par vainīgu noziedzīgā nodarījumā var atzīt tikai tiesa.

Ja kādam ir informācija, ka var noderēt notikušā izmeklēšanai, aicinām vērsties Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirknī Rīgā, Alīses ielā 3a vai arī zvanīt policijai pa tālruņa numuru 67085984 vai 110!