Preses relīzes Jaunumi
emblēma

Šodien, 29. aprīlī, Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks un Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes vadību dodas vizītē uz Daugavpili, lai tiktos ar kolēģiem Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē un Daugavpils domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu  ar mērķi apspriest vispārējo drošības situāciju pilsētā un reģionā, pārrunāt iespējamos drošības riskus Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienā 9.maijā, kā arī Daugavpils iedzīvotāju drošības interesēs kopīgi vienoties par labākajiem likumsargu rīcības variantiem atkarībā no situācijas attīstības.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju – Krievijas īstenoto karu Ukrainā, Valsts policija uzsver, ka Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienā 9.maijā ir jāapzinās riski un jānovērš jebkādas nelabvēlīgas situācijas eskalācija un jādod skaidrs vēstījums sabiedrībai, ka Valsts policija koordinēti ar pašvaldības policiju parūpēsies par iedzīvotāju drošību, nepieļaus nekādas nekārtības vai noziedzīgus nodarījumus, tostarp arī kontekstā ar karu Ukrainā.

“Vizītes mērķis galvenokārt ir izprast uz vietas esošo drošības situāciju un veicināt sadarbību. Jāuzsver, ka būtiska loma ir arī Daugavpils domes vadības nostājai, risku apzināšanai un to novēršanai, proaktīvi rīkojoties, lai nepieļautu situācijas saasināšanos, sadarbojoties ar tiesībaizsardzības iestādēm. Es ceru, ka izdosies rast labāko risinājumu ar Daugavpils domes vadību, lai Daugavpilī 9. maijs noritētu bez starpgadījumiem,” pauž Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Valsts policija informē, ka tiek paredzēts stiprināt policijas resursus Latgales reģionā, īpaši Daugavpilī, piesaistot amatpersonas arī no citiem reģioniem. Likumsargi ir gatavi jebkurai situācijai un rīkosies izlēmīgi. Valsts policija aicina nedoties uz pasākumiem, kuros var tikt pausts atbalsts Krievijas militārajai agresijai Ukrainā, bet pieminēt Otrā pasaules karā bojā gājušos individuāli atdusas vietās, vienlaikus esot kopā ar ukraiņu tautu šajā sēru dienā. Policija atgādina, ka par Krievijas īstenotā kara pret Ukrainu attaisnošanu un atbalstīšanu vai naida runu, un līdzīgām izpausmēm var iestāties kriminālatbildība. Par šādu rīcību var sodīt arī ar brīvības atņemšanu.