Jaunumi Latgale
Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes likumsargi konfiscē 1 357 800 nelegālo tabakas izstrādājumu

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes likumsargi, veicot dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus, turpina cīnīties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti. 2023.gada 15. maijā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas konfiscēja 1 357 800 tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes markām un aizturēja 2 organizētas noziedzīgas grupas dalībniekus.

2023.gada 15.maijā  Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas veicot operatīvos pasākumus saistībā ar akcīzes nodokli apliekamo preču nelikumīgu apriti, Vidzemes reģiona Valkas novada Valkas pagastā cigarešu realizācijas laikā aizturēja organizētas noziedzīgas grupas dalībniekus – divus 1977.gadā dzimušus vīriešus, no kuriem viens ir Igaunijas pilsonis. Notikuma vietā tika konfiscētas 210 000 cigaretes bez Latvijas akcīzes marķējuma. Kratīšanas rezultātā Rēzeknes novada Ozolaines pagastā tika izņemtas 137 800 cigaretes ar Ukrainas akcīzes marķējumu, 580 000 cigaretes ar Baltkrievijas  akcīzes marķējumu, 430 000 cigaretes bez akcīzes marķējuma. Kopā izņemtas 1 357 800 cigaretes.

Par dotajiem faktiem ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta 3.daļas par  alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, vai par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.   

2023.gada 16.maijā Rēzeknes tiesa vienam no vīriešiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.