Jaunumi Kurzeme
Uguns

Šonakt Valsts policijā tika saņemta informācija no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, ka Ventspilī, Inženieru ielas daudzdzīvokļu namā dega kāda dzīvokļa ārdurvis un gulta. Valsts policijas amatpersonas turpat uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja vīrieti un uzsāka kriminālprocesu.

Šonakt, 1.septembrī ap pulksten 00.20 Valsts policijā saņemta informācija, ka Ventspilī, Inženieru ielas daudzdzīvokļu mājā dega dzīvokļa ārdurvis, savukārt pulksten 04.20 tika saņemts izsaukums uz to pašu īpašumu, kur kādā dzīvoklī dega gulta. Veicot glābšanas darbus notikuma vietā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki pamanīja aizdomīgu vīrieti un norādīja likumsargiem uz viņu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa amatpersonas vīrieti aizturēja un  par notikušo uzsāka kriminālprocesus par durvju un gultas dedzināšanu. Vīrietis savu vainu izdarītajā atzīst.

Aizturētais jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā. Valsts policija turpina izmeklēšanu kriminālprocesā par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu un skaidro notikušā apstākļus. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Attēlam ilustratīva nozīme.

Attēls: pixaby.com