EEZ Preses relīzes Jaunumi
projekta relīzes vizuālis apmācībām

103 Valsts policijas reģionu pārvalžu amatpersonas piecu nedēļu ilgā apmācību ciklā šī gada maijā un jūnijā pilnveidoja zināšanas par ekonomisko noziegumu izmeklēšanas problemātiku nelikumīgas audiovizuāla satura izplatības ierobežošanas jomā. Nelegālā satura apkarošana ir viena no Valsts policijas noteiktām prioritātēm.

Apmācību ciklā kopumā piedalījās 103 Valsts policijas amatpersonas – 28 no Vidzemes reģiona pārvaldes, 24 no Latgales, 22 no Rīgas reģiona, 17 no Kurzemes un 12 no Zemgales reģiona pārvaldes.

Apmācībās kā lektori piedalījās eksperti no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP), SIA “Baltcom”, kas ir biedrības “Par legālo saturu” biedrs un Valsts policijas. Eksperti dalījās vērtīgās zināšanās par nelikumīgu audiovizuālo saturu un, kā ierobežot šāda veida noziegumu izplatību Latvijā. Apmācību laikā eksperti pievērsa uzmanību audiovizuāla satura un informatīvās telpas aizsardzībai, tostarp daloties pieredzē ar piemēriem, kādos gadījumos var saskatīt krimināli vai administratīvi sodāmu rīcību. Savukārt NEPLP pārstāvis dalībniekus iepazīstināja ar audiovizuāla satura izplatīšanas leģitīmo pamatu, kamēr telekomunikāciju uzņēmuma “Baltcom” eksperti - ar dažādām televīzijas sistēmām un to tehnisko ekspertīzi.

Apmācību cikls Valsts policijas darbiniekiem norisinās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta Nr. EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” ietvaros.