Preses relīzes Jaunumi
Valsts policijas mobilā iecirkņa restes

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes reģionālās nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par uzņēmēja Andra Ļubkas slepkavību, kas notika pērnā gada 17. novembrī. Valsts policija šo pirmdien, 3. jūnijā, nosūtīja lietu prokuratūrai, lūdzot sākt kriminālvajāšanu pret divām personām – 1975. gadā un 1991. gadā dzimušiem vīriešiem, kuriem attiecīgi inkriminē slepkavības pastiprinātos apstākļos izdarīšanu vai līdzdalību tajā, kā arī vēl citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 17. novembrī ap pulksten 13.58 Valsts policija saņēma informāciju, ka Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 190A pie būvniecības veikala raidīti vairāki šāvieni pret 1963. gadā dzimušu vīrieti, kurš notikuma vietā no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā, pēc kā šāvējs pameta notikuma vietu ar automašīnu “VW Touareg”. Skaidrojot notikušā apstākļus, iegūta informācija, ka šāvējs ir 1975. gadā dzimis vīrietis, kurš izkāpa no automašīnas Rēzeknes novadā, Vērēmu pagastā.

Valsts policija nekavējoties sāka izmeklēšanu un meklēšanas pasākumus. Pāris stundu laikā aizdomās par izdarīto noziedzīgo nodarījumu tikai aizturētas divas personas. Abas personas kriminālprocesā tika atzītas par aizdomās turētām.

Uzreiz pēc izdarītā nozieguma Latgales rajona tiesas izmeklēšanas tiesnesis Daugavpilī lēma 1975. gadā dzimušajam aizdomās turētajam piemērot policijas prasīto drošības līdzekli apcietinājumu, kurš viņam ir spēkā joprojām. Savukārt otrai personai – 1991. gadā dzimušajam vīrietim apcietinājums piemērots netika. Policija šo lēmumu pārsūdzēja, bet tas tika atstāts spēkā.

Veicot visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības un iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, šī gada 3. jūnijā Valsts policija kriminālprocesu nosūtīja Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret abiem aizdomās turētajiem vīriešiem.

1975. gadā dzimušam vīrietim tiek inkriminēti Krimināllikuma 117. pantā un 233. panta otrajā daļā minētie noziedzīgie nodarījumi, proti, slepkavība pastiprinošos apstākļos un šaujamieroča iegādāšanās, glabāšana, nēsāšana, pārvadāšana vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Savukārt 1991. gadā dzimušo vīrieti policija rosina apsūdzēt par līdzdalību slepkavībai pastiprinošos apstākļos (Krimināllikuma 20. panta ceturtā daļa un 117. pants), kā arī par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu – zādzību (Krimināllikuma 175. panta pirmā daļa).

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.