Preses relīzes Vidzeme
Valsts policijas emblēma

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļa ir pabeigusi izmeklēšanu apjomīgā krimināllietā par krāpšanu lielos apmēros, kur 1989. gadā dzimušais vīrietis apkrāpis virkni iedzīvotāju un kopējais nodarīto zaudējumu apmērs pārsniedz 270 000 eiro. Šī gada maijā Valsts policija to nosūtīja prokuratūrai, prasot sākt kriminālvajāšanu pret minēto 1989. gadā dzimušo personu.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai krimināllietu par to, ka ilgstošā laika posmā, solot piegādāt un uzstādīt siltumsūkņus un ventilācijas sistēmas, bet tās netika ne piegādātas, ne uzstādītas. Kopumā lietā ir apzināti 40 cietušie, gan fiziskas gan juridiskas personas. Kopējais nodarīto zaudējumu apmērs pārsniedz 270 000 eiro.

Noziedzīgā nodarījuma kvalifikācija saskaņā ar Krimināllikuma 177.panta trešo daļu, proti, par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apjomā. Par Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, šī gada maijā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas šajā apjomīgajā kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu, nosūtot krimināllietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 1989. gadā dzimušo vīrieti.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.