Jaunumi Preses relīzes
policists, policista forma

Šā gada oktobra beigās Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par krāpšanu lielā apmērā ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK) kādā koģenerācijas stacijā un nodeva lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šī noziedzīgā nodarījuma rezultātā valstij nodarīti zaudējumi vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā.

2019. gada 11. jūnijā Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 1. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas - par krāpšanu lielā apmērā, kas izdarīta uzņēmumā, kas ražoja elektroenerģiju koģenerācijas procesā. Noziedzīgais nodarījums tika izdarīts laika posmā no 2014. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 1. februārim, iesniedzot akciju sabiedrībai “Enerģijas publiskais tirgotājs” nepatiesas ziņas saturošus rēķinus par saražoto un Latvenergo tīklā nodoto elektroenerģiju.

Izmeklēšanas laikā ir iegūta informācija, ka, iesniedzot rēķinus par elektroenerģiju un energoefektivitātes aprēķinus, norādītas apzināti nepatiesas ziņas par elektroenerģijas pašpatēriņu. Pretēji noteikumiem tajos nebija iekļauta informācija par visu koģenerācijas staciju tehnoloģisko iekārtu, būvju, infrastruktūras kopumā patērēto elektrību, kas tika nodrošināta no cita elektroenerģijas pieslēguma ar nolūku apiet līguma nosacījumus. 

Izmeklēšanas laikā tika iegūti pietiekami pierādījumi uzņēmuma valdes locekļa atzīšanai par aizdomās turēto šajā kriminālprocesā.

2020. gada 28. oktobrī kriminālprocess tika nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai uz Organizētās noziedzības un citu nozaru specializēto prokuratūru, tādējādi lietā pabeidzot izmeklēšanu. Kriminālprocesa ietvaros ir pieņemts lēmums par procesa uzsākšanu piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskai personai.