Jaunumi Kurzeme
auto

Šā gada 30.aprīlī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirknī tika saņemts iesniegums no kāda vīrieša par to, ka ir nozagta viņam piederošā automašīna “BMW”. Valsts policijas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu par automašīnas zādzību un, skaidrojot notikušo, konstatēja, ka zādzība nemaz nav notikusi.

Automašīnas īpašnieks sarunā ar Valsts policiju vairākkārt sniedza kriminālprocesā nepatiesas liecības. Noskaidrots, ka transportlīdzekli vadījis pats tās īpašnieks un sev zināmu iemeslu dēļ sniedzis policijai nepatiesu informāciju, proti, ka automašīna tikusi nozagta. Automašīna “BMW” atrasta avarējusi Pampāļu pagastā.

Ņemot vērā to, ka zādzības fakts neapstiprinājās, Valsts policija izbeidza kriminālprocesu. Savukārt pret automašīnas īpašnieku tika uzsākts kriminālprocess par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu, ja tas izdarīts, veicot pirmstiesas kriminālprocesu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu un nodevušas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.