Preses relīzes
bīstamie atkritumi

Šī gada 28. maijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (VP GKrPP ENAP) kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu par konstatētu iespējamu atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi. Nesaņemot atbilstošas atļaujas no Valsts vides dienesta, prettiesiski uzglabājot atkritumus  četros nekustamajos īpašumos, valsts budžetam ir nodarīts mantisks zaudējums 287 288 eiro apmērā.

2019. gada 14. novembrī VP GKrPP ENAP 2. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 99. panta otrās daļas, proti, par iespējamu atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā noskaidrotas divu uzņēmumu amatpersonas, kuras mantkārīgu motīvu vadītas, neievērojot atkritumu apsaimniekošanas noteikumus, četros nekustamajos īpašumumos Liepājā nelikumīgi uzglabāja 370 tonnas bīstamo atkritumu, kā  rezultātā radīts mantiskais zaudējums 287 288 eiro apmērā un aizskartas personu iespējas dzīvot vidē, kurā tā var pilnvērtīgi, cilvēka cieņai atbilstoši funkcionēt un attīstīties, kā arī aizskartas sabiedrības intereses, kas vērstas uz apglabājamo atkirtumu apjoma samazināšanu.

VP GKrPP ENAP šī gada 28. maijā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa materiālu nodošanu prokuroram kriminālvajāšanas uzsākšanai, kā arī nolemts turpināt kriminālprocesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai.