Jaunumi Preses relīzes
dzīvoklis

Šī gada 21. oktobrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par sutenerismu personu grupā. Par minēto noziegumu divām personām piemērots aizdomās turēto statuss. Noskaidrots, ka seksuāli rakstura pakalpojumi tika sniegti kādā dzīvoklī Bolderājā un suteneru pakļautībā bijušas vairākas sievietes.

Veicot virkni izmeklēšanas darbību, tika noskaidrotas iespējamās vainīgās personas un šī gada 15. oktobrī par minētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts 1997. gadā dzimušais vīrietis un 2000. gadā dzimusī sieviete. Jāpiebilst, ka neviena no aizturētajām personām iepriekš nav nonākusi policijas redzeslokā.

Kriminālprocesā tika noskaidrotas trīs sievietes, kuras nodarbojas ar prostitūciju un tikušas izmantotas iedzīvošanās nolūkā.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka ar sutenerismu personas nodarbojās dažus mēnešus, no šī gada augusta kādā dzīvoklī Rīgā, Bolderājas mikrorajonā. Tāpat noskaidrots, ka seksuālo pakalpojumu klienti tika meklēti internetā, ievietojot sludinājumus.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 165. panta otrās daļas, proti, par sutenerismu, ja to izdarījusi personu grupa. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Personām ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.