Preses relīzes
Valsts policijas darbinieks pie automašīnas

Valsts policijas Tehniskā atbalsta vadības nodaļas darbinieki aizvadītajā ceturtdienā, 15. februārī, uzraudzīja ceļu satiksmes drošību, izmantojot bezpilota lidaparātu. Satiksmes uzraudzība ar dronu tika veikta Rīgā, Juglas mikrorajonā, kur neilgā laika posmā kopā fiksēti 13 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi.

15. februāra rītā Valsts policijas darbinieki uzraudzīja satiksmes drošību un vispārējo ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu Rīgā, Brīvības ielas krustojumā, kur kopumā fiksēja 13 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. No kuriem desmit autovadītāji brauca agresīvi – ignorējot citu ceļu satiksmes dalībnieku intereses un radot traucējumus vienmērīgai transportlīdzekļu plūsmai, veica labā pagrieziena manevru no joslas, kas paredzēta braukšanai taisni vai pa kreisi. Fiksētie autovadītāji tika apturēti un saukti pie administratīvās atbildības par agresīvu braukšanu. Atgādinām, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts naudas sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

Tāpat policijas darbinieki fiksēja divus autovadītājus, kuri šķērsoja krustojumu brīdī, kad luksoforā dega sarkanais aizliedzošais gaismas signāls. Arī šie ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēji tika apturēti un saukti pie administratīvās atbildības – par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls piemēro naudas sodu no sešām līdz divdesmit astoņām naudas soda vienībām, kas ir no 30 līdz 140 eiro.

Savukārt vienam autovadītājam transportlīdzeklī policija konstatēja antiradaru, kas tika izņemts un autovadītājs saukts pie administratīvās atbildības par braukšanu ar transportlīdzekli, kas aprīkots ar ierīci (antiradaru u. tml.), kura var uztvert braukšanas ātruma kontroles mērierīču raidītos signālus vai radīt traucējumus šo mērierīču darbībā, un par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 55 eiro apmērā.

Lai autobraucēji neapdraudētu sevi un apkārtējos satiksmes dalībniekus ar bīstamu manevru veikšanu, Valsts policija ceļu satiksmes kontrolei visā valsts teritorijā periodiski izmanto dronus, uzsvaru liekot gan uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, gan ceļa zīmju ievērošanu.