Preses relīzes
Rokudzelžos ieslēgtas rokas

Pagājušā gada 12.oktobrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Priekulē, kādā dzīvoklī tika atrasts sievietes līķis. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts kāds vīrietis, savukārt nākamajā dienā viņam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā kriminālprocess tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 116.panta – par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavība). Izmeklēšanā noskaidrots, ka kopīgas alkohola lietošanas laikā starp divām personām izcēlās konflikts, kā rezultātā sievietei tika nodarīti miesas bojājumi, kas bija par iemeslu viņas nāvei.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par slepkavību un nodevušas krimināllietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.