Jaunumi
krāpnieki

2022. gadā Valsts policija ir reģistrējusi kopumā ap simt krāpšanas gadījumu un to mēģinājumu e-pasta vidē. Tiesa gan parasti iedzīvotāji policijā vēršas informācijas nolūkā un nav uzķērušies uz krāpnieku vēstulēm. 

Pērnā gada otrajā pusē Latvijā parādījās jauns e-pastu krāpšanas veids – noziedznieki sāka izsūtīt e-pasta vēstules Valsts policijas, Interpola un citu tiesībsargājošo iestāžu vārdā. Šajās e-pasta vēstulēs ir apgalvots, ka e-pasta vēstules saņēmējs tiek apsūdzēts pornogrāfijas apritē. Ticamības radīšanai vēstules papildinātas ar Valsts policijas priekšnieka, priekšnieka vietnieku un citu augstu amatpersonu viltotiem parakstiem, zīmogiem u.tml. 

Uz vēstulēm atbildot, noziedznieki atsūta dokumentu ar nosaukumu “juridiskais kompromiss”, prasot pārskaitīt naudu, lai it kā tiktu izbeigta tiesvedība. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka uz Valsts policijas vārdā sūtītām vēstulēm pērn ir uzķēries un ticis apkrāpts viens cilvēks. 

Valsts policija brīdina, ka ne Valsts policija, ne citas tiesībsargājošās iestādes šādas e-pasta vēstules nesūta! Pašreizējā izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka šīs e-pastu vēstules sūta krāpnieki no vienas no Āfrikas kontinenta valstīm. 

Aicinām iedzīvotājus saglabāt piesardzību un nekādā gadījumā neatklāt krāpniekiem savus personas datus un bankas kontu datus un nepārskaitīt naudu, kā arī ievērot citus drošības pasākumus!

Attēlos redzami krāpnieku e-pastu piemēri.