Jaunumi
SARGI

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 2. nodaļas amatpersonas šā gada 6. oktobrī Priedainē aizturēja 1969. gadā un 1975. gadā dzimušus vīriešus par laivu motoru zādzību.

2023. gada 6. oktobrī Valsts policija saņēma informāciju par to, ka Priedaines jahtklubā ir notikusi divu laivu motoru zādzība. Policijai atbraucot uz notikuma vietu, tika konstatēts, ka zādzība izdarīta nakts laikā, zagļiem ierodoties apsargātajā teritorijā no meža puses. Pēc operatīvo pasākumu veikšanas, Valsts policijas amatpersonām izdevās notvert abus aizdomās turētos un nogādāt viņus policijā, lai veiktu procesuālās darbības.

Tika veiktas vairākas kratīšanas, kuru rezultātā no aizdomās turēto automašīnas policijai izdevās atgūt abus laivu motorus.

Saistībā ar notikušo 6. oktobrī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 2. daļas (par zādzību, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās). Par šāda nozieguma izdarīšanu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

Valsts policijas darbs šīs izmeklēšanas laikā ir atspoguļots dokumentālo raidījumu cikla “Sargi” 4. sērijā: https://play.tv3.lv/shows/sargi,serial-6325215/serija-4,episode-6325218

Režisors Armands Tripāns dokumentālo raidījumu ciklā “Sargi” iepazīstina ar Valsts policijas ikdienu – viņu darba neredzamo pusi. Dokumentālo raidījumu ciklā "Sargi" kopumā gaidāmas septiņas sērijas, kas skatāmas no 5. novembra svētdienās pulksten 18:50 kanālā TV3 Latvija

Foto: TV3, Armands Tripāns