Preses relīzes
tabakas izstrādājumi

Šā gada 25. novembrī Valsts policijas amatpersonas Rīgā aizturēja trīs personas, tostarp divus vīriešus un vienu sievieti, saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvadāšanu un uzglabāšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Veicot vairākas kratīšanas, likumsargi kopumā konstatēja un atsavināja 140 180 dažādu marku cigarešu.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas amatpersonas iepriekš saņēma informāciju par iespējamu nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvadāšanu un uzglabāšanu. Pārbaudot saņemto informāciju, šā gada 12. oktobrī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmajā daļā paredzētajām noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, proti, par iespējamu nelikumīgu tabakas izstrādājumu (cigarešu) apriti Rīgas reģiona teritorijā.

Šā gada 25. novembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona darbiniekiem, veicot speciālās izmeklēšanas darbības iepriekš uzsāktajā kriminālprocesā, par tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām pārvadāšanu un uzglabāšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, aizturēja trīs personas – 1957. gadā un 1969. gadā dzimušus vīriešus un 1965. gadā dzimušu sievieti.

tabaka

Tāpat tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas aizturēto personu dzīvesvietās un vienā transportlīdzeklī, kuru laikā tika atrasts un izņemts liels apjoms dažādu marku tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kopumā 140 180 tabakas vienības.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka aizturētās personas jau ilgstoši nodarbojās ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu (bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām) realizāciju gan Rīgā, gan Jūrmalā. Aizturētie darbojušies personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kur katrai personai bija noteikta loma noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā.

tabaka

Šā gada 26. novembrī kriminālprocess tika kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas noziedzīga nodarījuma pazīmēm – par tabakas izstrādājumu pārvadāšanu un uzglabāšanu lielā apmērā, kas tika izdarīts personu grupā. Aizturētajiem tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli. Aizturētās personas iepriekš nav nonākušas policijas redzeslokā.

Policija aicina atsaukties personas, kuru rīcībā ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti. Informēt  Valsts policiju ir iespējams rakstot e-pastu: krpp3b1n@riga.vp.gov.lv. Anonimitāte tiek garantēta.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

tabaka