Preses relīzes
nelegālās cigaretes

Šā gada oktobra sākumā Valsts policijas amatpersonas Rīgā aizturēja divas personas saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvadāšanu. Veicot vairākas kratīšanas, likumsargi kopumā konstatēja un atsavināja 11 606 dažādu marku paciņas ar cigaretēm jeb 232 120 cigarešu vienību, kā arī pie vienas no aizturētajām personām atrada skaidru naudu 2615 eiro. Abām personām šobrīd kriminālprocesā piemērots aizdomās turēto personu statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas amatpersonas šā gada oktobra sākumā saņēma informāciju par iespējamu nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvadāšanu. Pārbaudot saņemto informāciju, tika uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros tika aizturētas divas personas – 1978. gadā dzimis vīrietis un 1982. gadā dzimusi sieviete, kuri Rīgas pilsētas teritorijā pārvietojās ar automašīnu Volkswagen Transporter.

Veicot automašīnas kratīšanu neatliekamības kārtībā, tajā tika atrastas un izņemtas 8400 paciņas jeb 168 000 cigarešu vienību, dažādu marku cigaretes ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām. Pie vienas no aizturētajām personām tika atrasta arī skaidra nauda –2615 eiro.

Tāpat, veicot trīs kratīšanas neatliekamības kārtībā Jūrmalā, tika atrastas un izņemtas kopumā vēl 3206 dažādu marku cigarešu paciņas jeb 64 120 cigarešu vienību ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām, Krievijas Federācijas nodokļu akcīzes markām, kā arī bez nodokļu akcīzes markām. Tāpat kratīšanas laikā vienā no aizturēto personu dzīvesvietām tika atrasti un izņemti arī trīs folija vīstokļi, kuros katrā atradās trīs gabali polietilēna maisiņi – saskaņā ar eksperta atzinumu, tajos kopumā atradās aptuveni 30,2 grami baltas krāsas pulverveida viela, kas satur metamfetamīnu.

Kopumā kriminālprocesa ietvaros tika atrastas un izņemtas 11 606 dažādu marku paciņas ar cigaretēm jeb 232 120 cigarešu vienību. Abām personām šobrīd kriminālprocesā piemērots aizdomās turēto personu statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Par šo gadījumu ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, vai ja to izdarījusi personu grupa. Kā arī pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas – par narkotisko vai psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana bez nolūka tās realizēt, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Šobrīd kriminālprocesā turpinās darbs un tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.