Jaunumi Rīga
Valsts policijas darbs mājsēdes laikā

Valsts policija aizvien turpina seko līdzi tam, lai iedzīvotāji ievēro valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumus, tiek veiktas gan preventīvas pārbaudes, gan reaģēts uz saņemto informāciju.

Joprojām tiek fiksēti gadījumi, kad administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšana ir neizbēgama.

Reaģējot uz iedzīvotāju sniegto informāciju, naktī no 25. februāra uz 26. februāri kādā atpūtas izklaides vietā Rīgā, Kaļķu ielā, tika konstatēta pulcēšanās. Uz aizdomu pamata, ka konkrētajā adresē tiek pārkāpti valstī noteiktie drošības pasākumi – notiek personu pulcēšanās, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Centra iecirkņa darbinieki kopā  ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona darbiniekiem un pašvaldības policistiem iepriekš uzsākta administratīva procesa ietvaros, no tiesneša tika saņemts akcepts veikt izklaides vietas apskati.

Veicot izklaides vietas apskati, tika konstatēta personu pulcēšanās. Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem tika uzsākti divi administratīvie procesi ar soda piemērošanu saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” (pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu).

Atgādinām, ka par valstī noteikto ierobežojumu klaju neievērošanu paredzēts sods privātpersonām līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām līdz pat 5000 eiro. Vēršam uzmanību, ka arī turpmāk policija veiks šādas pārbaudes un, ja tiks konstatēti šādi klaji pārkāpumi, personas tiks sauktas pie atbildības. Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamiem pārkāpumiem, aicinām zvanīt 110.