kabeļi

Pagājušajā sestdienā, 27. novembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa amatpersonas uzreiz pēc nozieguma Rīgā, Bērzupes ielā, par sakaru kabeļu zādzību aizturēja kādu 1981. gadā dzimušu vīrieti. Pie vīrieša tika atrasti dažāda veida instrumenti, kabeļi, kā arī degšķidrums. Aizturētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, tostarp, par dažāda veida zādzībām.

Par šo gadījumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesa noraidīja policijas lūgumu aizturētajam piemērot apcietinājumu un vīrietim tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, proti, policijas uzraudzība.

Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un policistiem ir pamatotas aizdomas, ka vīrietis ir saistīts arī ar citiem līdzīgiem noziegumiem saistībā ar sakaru kabeļu zādzībām.