Jaunumi

Šogad 19. jūnijs ir Eiropas fokusa diena zādzībām no mājokļiem. Eiropas noziedzības novēršanas tīkls (EUCPN), Eiropas valstis, Eiropols un Eiropas Komisija ir izstrādājuši informatīvu materiālu iedzīvotājiem par to, kā pasargāt savu mājokli no zādzībām.

Zādzības no mājokļiem ir novēršamas un tas neizmaksā dārgi! Pētījumi ir pierādījuši, ka uzlabotas un drošas logu un durvju slēdzenes, kā arī gaismas ar kustību sensoriem ir vienkāršs veids, kā pasargāt savu mājokli no zādzību riska. Šie preventīvie līdzekļi palielina noziedznieka piepūli un ir nepieciešams ilgāks laiks, lai iekļūtu īpašumā un īstenotu savu mērķi.

Valsts policijas dati liecina, ka 2023. gadā reģistrēta 731 zādzība no mājokļiem. Biežākie veidi, kā garnadži iekļūst mājokļos ir izsitot logu vai durvju stiklus, bojājot slēdzeni, atspiežot durvju vai logu aili vai pielāgojot mājoklī esošo slēdzeņu atslēgas. Siltajā laikā ne reti vien garnadži izmanto atvērtos logus un balkona durvis arī augstākajos ēkas stāvos, kas atstāti atvērti.

Ko meklē garnadzis, kurš iekļuvis mājoklī? Mantas, kuras iespējams ātri realizēt, iegūstot naudu – sadzīves tehnika, datortehnika, mobilie telefoni, zeltlietas, nauda, kā arī elektroinstrumenti.

Valsts policija aicina iedzīvotājus publiski nedalīties ar informāciju par savu īpašumu un tajā esošo, kā arī neinformēt nepazīstamas personas par plāniem doties ārpus mājas. Tomēr gadījumos, ja redzat aizdomīgas darbības pie saviem vai citu īpašumiem, aicinām nekavējoties ziņot policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Vairāk materiālus par to, kā aizsargāt savu mājokli no zādzībām skatiet māsjalapā www.manadrosiba.lv.