Preses relīzes Ukraina
Šodien uz Ukrainu startē Valsts policijas ziedoto transportlīdzekļu konvojs

Šodien, 26.maijā, fonds “Uzņēmēji mieram” sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Valsts policiju deva startu 12 transportlīdzekļu konvojam, iezīmējot līdz šim lielāko tehnisko atbalstu, kuru uz kara skarto Ukrainu nosūtījusi Valsts policija.

Kopumā šajā Valsts policijas nodevumā ir iekļauti 50 transportlīdzekļi un aprīkojums: bezpilota lidaparāti, ģeneratori, mobilā elektrostacija, kā arī policijas vecā dizaina formastērpu elementi. Par fonda “Uzņēmēji mieram” ziedotajiem līdzekļiem automašīnas tiek pārbaudītas, sagatavotas ceļam, kā arī nosūtītas konkrētajiem saņēmējiem Ukrainā, tajā skaitā sadarbojoties arī ar “Twitter” konvoju. Transportlīdzekļu saņēmēji ir gan Ukrainas Aizsardzības ministrijas, gan Nacionālās gvardes un Nacionālās policijas vienības Rubižnē, Odesā, Pokrovskā un Avdijivkā.

“Rūpes par sabiedrības un savas valsts iekšējo drošību – tas ir policista ikdienas darbs, mūsu pienākums un prioritāte. Šobrīd Ukrainas policija ar ierobežotiem resursiem rūpējas ne tikai par savas tautas un zemes iekšējo drošību, bet arī kara apstākļos cīnās par cilvēku dzīvībām, savas valsts brīvību un nākotni. Šādos apstākļos nav ne mazāko šaubu par sniedzamā atbalsta nepieciešamību un pienākumu no mūsu puses. Lai arī mūsu palīdzības iespējas ir ierobežotas, lepojos, ka varam to darīt kopā ar mūsu sadarbības partneriem, kuriem ir iespējas ieguldīt līdzekļus, sagatavojot tehniskās vienības Ukrainas kolēģu cīņas spēju stiprināšanai. Paldies visiem, kas nepaliek malā un palīdz ukraiņu tautai. Slava Ukrainai!” pauž Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

“Esam pateicīgi savā un arī Ukrainas partneru vārdā Valsts policijai par iniciatīvu un atbalstu. Valsts policijas piemērs dod impulsu arī citām iestādēm pārskatīt savus autoparkus un tehnisko nodrošinājumu, lai atrastu tik būtisko palīdzību Ukrainas aizsardzības un tiesībsargājošajām organizācijām, kuras vairāk nekā 455 dienas strādā kara apstākļos,” pateicas fonda “Uzņēmēji mieram” vadītāja Laura Skrodele.

Jau iepriekš ziņots, ka Valsts policija saskaņā ar Ministru kabineta pieņemtajiem lēmumiem par transportlīdzekļu nodošanu Ukrainai kopš 2022. gada ir ziedojusi vairāk nekā 25 transportlīdzekļus, savukārt šajā nodevumā no Valsts policijas uz Ukrainu tiks nosūtītas 50 automašīnas kopā ar citu aprīkojumu.

Kopš pirmajām kara dienām fonds “Uzņēmēji mieram” kopā ar vairāk nekā 200 Latvijas uzņēmumiem organizējis aktīvu palīdzību, papildus humānajai palīdzībai savācot ziedojumus vairāk nekā 6 miljonu eiro apmērā. “Uzņēmēji mieram” partneri Latvijā ir Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Ārlietu ministrija, Ukrainas vēstniecība Latvijā, Ziedot.lv, Twitter konvojs un citas palīdzības organizācijas. Savukārt kravu sūtījumu palīdzības saņēmējs ir Ukrainas bruņotie spēki.

Uz Ukrainu startē Valsts policijas ziedoto transportlīdzekļu konvojs