Preses relīzes
Policijas trafarētās automašīnas

Šodien, 23. augustā, dienas laikā būtiski starpgadījumi nenotika. Tomēr tajā pat laikā publiskajā telpā vairākas personas un dažādi avoti publiski aicināja vakarā nesankcionēti pulcēties Uzvaras parka apkārtnē. Īsi pirms pulksten 21.00 tika novērots iedzīvotāju pieplūdums, savācoties vairākiem desmitiem cilvēku ar atšķirīgām pārliecībām, kas pakāpeniski starp atsevišķām personām raisīja konfrontāciju situācijas. Likumsargi nekavējoties iejaucās un nepieļāva to tālāku attīstību. Personas tika aicinātas pārtraukt pulcēšanos un izklīst.

Ap pulksten 21.00 izcēlās konflikts starp dažām personām. Konflikta apstākļus un cēloņus Valsts policija skaidros resoriskās pārbaudes laikā.

Turpinot cilvēku izklīdināšanu 14 personas, kurām vairākkārtīgi tika norādīts pārtraukt likumpārkāpumu, nepakļāvās policijas likumīgajām prasībām. Tās tika aizturētas un nogādātas policijas iecirkņos procesuālo darbību veikšanai. Attiecīgi par šo pārkāpumu sākti 14 administratīvā pārkāpuma procesi.

Atgādinām, ka šajās dienās pastāv paaugstināti konfrontācijas riski starp atšķirīgus uzskatus pārstāvošām sabiedrības grupām. Līdz šim fiksēti mērķtiecīgi gadījumi un situācijas, kad personas provocē vai apzināti iesaistās lokālos konfliktos, kas pamatā ir balstīti nacionālā noskaņojumā un emocijās.

Vēršam uzmanību, ka tāda rīcība rada papildu drošības riskus, turklāt jebkāda veida asumi var tikt izmantoti agresora labā. Dienesti fiksē visus šādus gadījumus, katra šāda situācija tiek vērtēta rūpīgi, īpašu uzmanību pievēršot motivācijai un tam, kāds ir rīcības mērķis. Valsts policija atkārtoti aicina personas nenākt, nepulcēties Uzvaras parka teritorijā, kā arī neveikt un neiesaistīties provokācijās!

Likumsargi ir augstā gatavībā reaģēt un kontrolē situāciju Uzvaras parka teritorijā.