Sieviete ar rokassomiņu

Sestdien, 26. septembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Kabatzādzību apkarošanas grupa strādāja Rīgas Centrālās stacijas apkārtnē.

Ar pulksten 11.00 policisti netālu no Rīgas autoostas pamanīja divus aizdomīgus vīriešus. Viens no viņiem ir dzimis 1976. gadā un jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par kabatzādzībām, turklāt Prokuratūra viņu bija izsludinājusi meklēšanā. Policisti uzsāka abas personas novērot. Pārbaudot otra vīrieša identitāti, tika noskaidrots, ka viņš dzimis 1994. gadā un arī ir izsludināts meklēšanā – vīrietis izvairījies no tiesas lēmuma pildīšanas saistībā ar noziegumu, kas saistīts ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Abas personas Rīgā, Maskavas ielā, tika aizturētas.

Pārmeklējot 1994. gadā dzimušā vīrieša mantas, pie viņa tika atrasta sērkociņu kastīte, kurā atradās 15 čeki ar, visticamāk, karfentanilu. Precīzs vielas sastāvs un daudzums tiks noteikts, veicot ekspertīzi, taču aptuvenais vielas svars varētu būt 1,5 grami.

Saistībā ar notikušo šobrīd uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. pirmās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu bez nolūka tās realizēt. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Ņemot vērā, ka 1994. gadā dzimušajam vīrietim par iepriekš izdarītu noziegumu bija piespriests apcietinājums, taču viņš no tā bija izvairījies, vīrietis tika nogādāts uz Rīgas Centrālcietumu.

Tajā pašā dienā ap pulksten 15.00 Valsts policijas Kabatzādzību apkarošanas grupas likumsargi Rīgas Centrālās stacijas tunelī pamanīja trīs kabatzagļu grupu – 1977. gadā dzimušu sievieti un 1960. un 1957. gadā dzimušus vīriešus. Kamēr minētie vīrieši darbojās kā novērotāji, sieviete uz tuneļa kāpnēm kādai dāmai no mugursomas izvilka maku. Garnadze no maka izņēma naudu – 10 eiro, un maku paslēpa gājēju tunelī. Lai gan cietusī notikušo nebija pamanījusi, policisti bija novērojuši notiekošo, un visas trīs personas “pa karstām pēdām” aizturēja.

Jāpiemin, ka minētās personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā par kabatzādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka visbiežāk kabatzādzības tiek izdarītas sabiedriskās vietās – sabiedriskajā transportā, to pieturvietās, gājēju tuneļos, stacijā un citviet, tāpēc šajās vietās jāievēro īpaša piesardzība. Vērtīgas mantas nav ieteicams glabāt mugursomā vai ārējās kabatās. Rokassomas un plecu somas jānēsā priekšpusē un pēc iespējas jāpietur ar roku.

Ciešot no kabatzādzības vai kļūstot par tās aculiecinieku, nekavējoties uzreiz pēc notikušā jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110!

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)