Jaunumi
Automašīna un riepas

16. septembrī no rīta Valsts policija saņēma izsaukumu uz Rīgu, Torņakalna mikrorajonu. Kāds aculiecinieks ziņoja, ka automašīnas “Volvo S80” vadītājs ar automašīnu esot ietriecies apmalē un sadauzījis mašīnu. Aculiecinieks apgalvoja, ka autovadītājs sākotnēji prasījis viņa palīdzību, lai iestumtu mašīnu. Taču aculiecinieks nolēmis rīkoties pareizi un, ņemot vērā, ka vadītāja rīcība liecināja, ka viņš, iespējams, ir reibumā, izsaucis policiju. Policijas darbiniekiem ierodoties notikuma vietā, automašīnas vadītājs notikuma vietu bija jau pametis. Turklāt policija konstatēja, ka automašīna ir zagta.

Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldes likumsargi ieguva informāciju, ka ar notikušo ir saistīti divi vīrieši, kuri dzimuši 2004. un 1997. gadā. Noskaidrojot personu atrašanās vietu, 19. septembrī Valsts policijas amatpersonas viņus aizturēja. 1997. gadā dzimušais vīrietis iepriekš ir sodīts par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kā rezultātā iestājās cietušā nāve, savukārt otrs vīrietis – par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu apriti, un par zādzībām.

Pašreizējā izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka 16. septembrī Rīgā, Akmeņu ielā, viens no šiem vīriešiem bija ierāpies slēgtā teritorijā, ielīdis neaizslēgtā automašīnā un atradis tās salonā atslēgas. Pēc tam vīrietis ar automašīnu bija izbraucis caur aizslēgtajiem vārtiem.

Pārdaugavā garnadzis nodevis nozagto automašīnu savam paziņam, kurš sākumā to paslēpis un vēlāk ar to braucot izraisījis jau minēto ceļu satiksmes negadījumu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas un 313. panta pirmās daļas – par transportlīdzekļa zādzību un par nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, nozieguma pēdu iepriekš neapsolītu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir smags. Tāpat par ceļu satiksmes negadījumu un notikuma vietas atstāšanu Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu.

Uz izmeklēšanas laiku personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.