Jaunumi
Valsts policijas emblēma

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes Kriminālpolicijas biroja un Kārtības policijas biroja amatpersonas pagājušās nedēļas izskaņā, 16. februārī, veica preventīvus pasākumus Rīgā, Stacijas laukuma apkaimē. Šie pasākumi tika rīkoti ar mērķi apkarot narkotisko vielu apriti un cita veida ielu noziedzību.

Kopumā likumsargi pārbaudīja 233 personas, no kurām trīs bija izsludinātas meklēšanā par izvairīšanos no tiesas sprieduma. Personas tika aizturētas un pagaidām atrodas izolatorā.

Vēl trīs personas tika aizturētas par narkotisko vielu glabāšanu. Pārbaudot 2002. gadā dzimušu personu, pie viņa tika atrasti svari,  apmēram 350 eiro un 40 grami amfetamīna. Aizturētā persona iepriekš jau bija nonākusi policijas redzeslokā par laupīšanām un narkotisko vielu glabāšanu. Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Tāpat tika aizturētas divas personas, pie kurām atrastas narkotiskās vielas nelielos apjomos. Saistībā ar notikušo uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 253. panta 1. daļas – par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija šādus reidus dažādos Rīgas mikrorajonos veic regulāri un tie tiks rīkoti arī  turpmāk.