Preses relīzes

Pagājušajā sestdienā, 20. maijā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar kolēģiem no Rīgas Ziemeļu iecirkņa un Rīgas Pārdaugavas pārvaldes veica profilaktiskos pasākumus Rīgas teritorijā ar mērķi apkarot narkotisko vielu apriti.

Kopumā likumsargi pārbaudīja 151 personu un 25 automašīnas, kā arī aizturēja 15 personas. Profilaktisko pasākumu laikā tika uzsākti desmit kriminālprocesi par narkotisko, psihotropo vielu nelikumīgu apriti, kā arī viens kriminālprocess par automašīnas vadīšanu iespējamā narkotisko vai psihotropo vielu reibumā.

Tovakar policisti, reaģējot uz informāciju, ka kādā daudzīvokļu namā Juglā tiek realizētas narkotiskās vielas, sadarbībā ar kolēģiem no Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona iekļuva minētajā adresē un aizturēja divas personas – sievieti un vīrieti, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par tamlīdzīgu noziegumu. Likumsargi neatliekamības kārtā veica sankcionētu kratīšanu, kuras laikā atrada un izņēma 270 g amfetamīna, 11 g MDMA kristālu, vienu MDMA tableti, 48 psihotropās tabletes, 244 g marihuānas, divus ierocim līdzīgus priekšmetus, 540 gabalu tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, desmit mobilos telefonus, vienu planšeti un 1200 eiro. Abām aizturētajām personām svētdien, 21. maijā, tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Kopumā profilaktiskajos pasākumos likumsargi izņēma vairākas narkotiskās un psihotropās vielas – 315 g amfetamīna, 47 MDMA tabletes, 12 g MDMA kristāla, 45 LSD markas, 48 psihotropās tabletes, 350 g marihuānas, 100 g hašisa, divus gramus halucinogēnās sēnes, piecus gramus oksibutirāta, kā arī vairākus šaujamierocim līdzīgus priekšmetus.

Šāda veida profilaktiskie pasākumi ar mērķi apkarot narkotisko vielu apriti dažādos Rīgas mikrorajonos tiek rīkoti regulāri un policija tos rīkos arī turpmāk.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Lai efektīvi cīnītos ar šāda veida noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par personām, kuras saistītas ar narkotisko vielu apriti, kā arī par narkotisko vielu tirdzniecības vietām! Ziņot iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu elektroniski bez e-paraksta portālā latvija.lv, vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams atzīmēt arī interaktīvajā kartē – https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/index.php