Preses relīzes Jaunumi
cigaretes

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi aizturēja personu, kura ir saistīta ar nelegālo cigarešu apriti Rīgas reģiona teritorijā. Kriminālprocesa ietvaros tika konstatēts un atsavināts kopumā 1 360 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī bez tām. Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietām un personām, kuras ar to nodarbojas! Informēt Valsts policiju iespējams, rakstot e-pastu: krpp3b1n@riga.vp.gov.lv vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā www.latvija.lv, izmantojot e-adresi; elektroniski ar eParakstu, sūtot uz  pasts@vp.gov.lv, vai arī iesniedzot to tuvākajā Valsts policijas iecirknī!

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki kriminālprocesa ietvaros veica piecas kratīšanas saistībā ar nelikumīgu cigarešu apriti Rīgas teritorijā.

Noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī tika aizturēta viena persona 1982. gadā dzimis vīrietis, kurš Rīgas pilsētas teritorijā realizācijas nolūkā uzglabāja cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu akcīzes markām. Neatliekamības kārtībā policisti veica kratīšanas divos nekustamajos īpašumos un trīs transportlīdzekļos, kā rezultātā tika atrasts un izņemts 1 360 000 gabalu dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām un bez tām.

Pēc neatliekamo procesuālo darbību veikšanas persona tika ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā. 16. septembrī personai tika piemērots visbargākais drošības līdzeklis  apcietinājums.

Ja izņemtās cigaretes būtu nonākušas nelegālajā tirgū, to vērtība būtu aptuveni 110 000 eiro. Noskaidrots, ka cigaretes bija paredzēts realizēt Rīgā un Rīgas pilsētas apkaimē.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd kriminālprocesā tiek veiktas apjomīgas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus notikušā nozieguma apstākļus un iesaistītās personas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ja Jūsu rīcība ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, aicinām informēt Valsts policiju, rakstot e-pastu: krpp3b1n@riga.vp.gov.lv vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā www.latvija.lv, izmantojot  e-adresi; elektroniski ar eParakstu, sūtot uz  pasts@vp.gov.lv, vai arī iesniedzot to tuvākajā Valsts policijas iecirknī! Anonimitāte ir garantēta.

cigaretes