Jaunumi Latgale
Rēzeknē un Viļānos likumsargi konfiscē ievērojamu daudzumu smēķējamās tabakas un cigarešu izgatavošanas iekārtas

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes likumsargi, veicot dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus, turpina cīnīties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti. 2023.gada 15.maijā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas, realizējot operatīvo informāciju, izņēma ievērojamu daudzumu smēķējamās tabakas un cigarešu izgatavošanas iekārtas.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas, realizējot operatīvo informāciju, 2023.gada 15. maijā, iepriekš uzsāktajā kriminālprocesā par akcīzes preču nelikumīgu apriti, proti, tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu un uzglabāšana ievērojamā apmērā, Rēzeknē tika veiktas kratīšanas pie vairākām personām dažādās adresēs, kā rezultātā  tika atrasts un izņemts – 20 kg smēķējamās tabakas; 2708 cigaretes bez akcīzes nodokļa markām (paštaisītas); 3 tabakas smalcināšanas iekārtas; 3 cigarešu izgatavošanas ierīces; 10847 gabali cigarešu filtru ar tukšām čaulītēm.

Tajā pašā diena, citā iepriekš uzsāktajā kriminālprocesā par akcīzes preču nelikumīgu apriti, proti, tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu un uzglabāšana ievērojamā apmērā Rēzeknes novadā Viļānos pie 1976.gada vīrieša tika veiktas kratīšanas vairākās adresēs, kā rezultātā tika atrasts un izņemts – 8000 grami tabakas; 7 cigarešu izgatavošanas iekārtas; 250 ml šķidruma, kas paredzēts tabakas aromatizēšanai, svari, 68 polimēra maisiņi ar salmiņveida aizdari.

Abos kriminālprocesos turpinās izmeklēšana pēc Krimināllikuma 221.panta 3.daļas par  alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, vai par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.