Jaunumi
Narkotikas

Pirmdien, 19. oktobrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa darbinieki saņēma informāciju par personu, kura, iespējams uzglabā narkotikās vielas. Likumsargi reaģēja uz saņemto informāciju un devās uz norādīto adresi.

Ierodoties notikuma vietā un kriminālporcesu ietvaros veicot mantu pārmeklēšanu, saņemtā informācija apstiprinājās - likumsargi pie 1991. gadā dzimušā vīrieša atrada piecus vīstokļus ar gaišu pulverveida vielu.

Aizdomās turētā persona tika nogādāta iecirknī. Vēlāk tika noskaidrots, ka šī persona figurē vēl četros aktīvos kriminālprocesos pēc Krimināllikuma 180. panta, proti, par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu lietošanu un glabāšanu, kā arī par zādzībām.

Ekspertīzes rezultāti liecina, ka minētajos folija vīstokļos atradušies 0,5 grami karfentanila. Karfentanils ir sevišķi stipra narkotiskā viela un tā lietotāji bieži mirst no pārdozēšanas.

Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas, proti, par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Šodien, 23. oktobrī, tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu minētajam vīrietim.

Aicinām iedzīvotājus ziņot policijai par vietām, kur tiek tirgotas narkotiskās un psihotropās vielas un personām, kuras, iespējams, atrodas šo vielu ietekmē. Informēt policiju iespējams zvanot pa tālruņa numuru 110!