Jaunumi Kurzeme
mediki

Vakar, 7.jūnijā ap pulksten 20.00 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Ventspilī, P.Stradiņa ielā, kādā īpašumā vīrietis agresīvi izturējās pret Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur jau atradās Ventspils pilsētas Pašvaldības policija un NMPD darbinieki.

Likumsargi no pašvaldības policijas un NMPD darbinieku teiktā noskaidroja, ka sākotnēji vīrietis bija zvanījis NMPD, taču medicīnas darbinieki, ierodoties pie viņa dzīvoklī, konstatēja, ka neatliekamā medicīniskā palīdzība viņam nav nepieciešama, tāpēc viņš tika informēts, ka šis ir izsaukums ir maksas pakalpojums un par to tiks atsūtīts rēķins. Pēc NMPD sniegtās informācijas vīrietis sācis uzvesties agresīvi, lamājies necenzētiem vārdiem, kā arī iespēris pa NMPD dienesta transportlīdzekli.

Vīrietis notikušo nenoliedza. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas vīrietim izskaidroja, ka viņa rīcībā ir saskatāms pārkāpums, jo viņš ar savu rīcību pārkāpa vispārpieņemtās uzvedība normas, traucēja NMPD darbu, kā arī apdraudēja NMPD darbinieku drošību.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par sīko huligānismu. Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu no 70 līdz 500 eiro. 

Arī Valsts policija atgādina, ka par nepamatotu speciālo dienestu izsaukšanu ir paredzēts sods. Iespējams, brīdi, kad operatīvie dienesti tiek novirzīti uz šādiem viltus izsaukumiem, viņu palīdzība ir nepieciešama citviet.