Preses relīzes Jaunumi
narkotikas

Valsts policijā tika saņemta operatīvā informācija saistībā ar narkotisko vielu apriti Rīgā, Šampēterī. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti uzsāka notikušā izmeklēšanu, un šā gada 2. augustā netālu no personas dzīvesvietas aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu realizāciju aizturēja 1988. gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

Kriminālprocesa ietvaros tika veikta sankcionētā kratīšana aizturētā vīrieša dzīvesvietā Rīgā, Šampēterī. Tās laikā policisti konstatēja un atsavināja 26 gramus kokaīna, 52 gramus marihuānas, 0,5 gramus DMT (psihodēliskā viela) un svarus. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis šīs vielas tirgojis iedzīvotājiem savā dzīvesvietā.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1. panta pirmās daļas – par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un realizēšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Minētājam vīrietim kriminālprocesā piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Lai efektīvi cīnītos ar šāda veida noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par personām, kuras saistītas ar narkotisko vielu apriti, kā arī par narkotisko vielu tirdzniecības vietām! Ziņot iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110, vēršoties ar iesniegumu tuvākajā iecirknī vai rakstot iesniegumu, kas apstiprināts ar e-parakstu, uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv. Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams atzīmēt arī interaktīvajā kartē – https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/index.php

narkotikas