Preses relīzes Jaunumi
sērkociņš, uguns

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas ir sākušas kriminālprocesu par ļaunprātīgu dedzināšanu Strenčos un aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturējušas vīrieti.

Aizvadītajā nedēļā, 21.marta naktī Valmieras novadā, Strenču pagastā, Strenčos dega neapdzīvota divstāvu māja. Aizdegšanās iemesls iespējama ļaunprātīga dedzināšana. Par notikušo nekavējoties sākts kriminālprocess.

Veicot izmeklēšanas darbības, aizdomās par noziedzīgā nodarījuma pastrādāšanu, policija aizturēja kādu 1999. gadā dzimušu vīrieti. Vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis

Valsts policija turpina izmeklēšanu kriminālprocesā par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu un skaidro notikušā apstākļus. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Valsts policija atgādināja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)