Jaunumi
Valsts policijas darbinieks

Naktī no 19. uz 20. maiju Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 2. nodaļas likumsargi realizēja operatīvo informāciju, ka trīs personas, kas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā, gatavojas apzagt makšķerēšanas piederumu veikalu Rīgā, Pārdaugavā.

Pārbaudot saņemto informāciju, policisti konstatēja, ka ir uzlauztas veikala metāla durvis, kas ved uz noliktavu. Vēlāk izrādījās, ka no noliktavas bija nozagtas preces un divi datori apmēram 3000 eiro vērtībā. Zagļi šīs mantas bija sakrāmējuši savā automašīnā un ar to devās prom. Likumsargi pārtvēra viņu automašīnu. Noziedznieki nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un neapturēja automašīnu, cenšoties aizbēgt un izraisot sadursmi ar policijas automašīnu. Pēc kā policisti viņus aizturēja. Par laimi, negadījumā neviena persona necieta. Pārmeklējot personas, pie viena no pasažieriem likumsargi atrada baltu pulverveida vielu, kam nozīmēta ekspertīze.

Jāpiemin, ka visi aizturētie jau iepriekš ir sodīti par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat ir uzsākts administratīvais process saistībā ar ceļu satiksmes negadījumu.

Diviem aizturētajiem vīriešiem ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet vienam – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Attēlā redzama pateicība, kas publicēta Facebook platformā.