Preses relīzes

Pagājušonedēļ Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Dienvidu iecirkņa policisti, veicot vairākas kratīšanas, kādā garāžā Olainē konstatēja 180 800 nelegālo tabakas izstrādājumu ar Baltkrievijas akcīzes markām un bez tām. Tāpat atsavināti vairāk nekā 58 tūkstoši eiro skaidras naudas, kas, visticamāk, iegūta noziedzīgā ceļā. Par šo preču apriti aizturēts vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts par analoģiskām darbībām. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Dienvidu iecirkņa darbinieku redzeslokā bija nonācis vīrietis, kurš nodarbojās ar nelegālas izcelsmes tabakas izstrādājumu tirgošanu Olaines pilsētā.

Pagājušonedēļ, 9. novembrī, īstenojot izmeklēšanas darbības kriminālprocesā, VP Pierīgas Dienvidu iecirkņa policisti veica trīs kratīšanas aizdomās turētā vīrieša dzīvesvietā, automašīnā un īrētā garāžā. Tā rezultātā garāžā tika konstatēts un atsavināts 180 800 vienību nelegālo tabakas izstrādājumu, to vidū ir cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī bez akcīzes markām. Savukārt vīrieša dzīvesvietā policisti izņēma 58 675 eiro skaidras naudas, kas, iespējams, iegūta nelikumīgā ceļā.

Par nelikumīgo akcīzes preču apriti aizturēts 1962. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts par šādām darbībām.

Policijai ir pamats uzskatīt, ka persona ilgstoši nodarbojusies ar nelikumīgo cigarešu tirgošanu un pārdevusi tās dažādos apjomos.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Aizdomās turētajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.