Policijas norobežojošā lente

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirknī tika saņemta informācija, ka Daugmales pagastā kādā mājā, iespējams, tiek glabāti nelegāli ieroči. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, pagājušajā nedēļā, 15. septembrī, Baložu iecirkņa kriminālpolicisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpoliciju norādītajā adresē – privātmājā un servisā, veica kratīšanu.

Tās laikā likumsargi konstatēja un izņēma medību bisi, pistoli, mašīnpistoli jeb automātu, munīciju – 176 patronas, kā arī 500 litrus dīzeļdegvielas un 41 litru nelegālā alkohola. Tāpat kratīšanas laikā policisti atrada meklēšanā esošu BMW markas automašīnu un Romet markas motociklu, kuri bija reģistrēti kā zagti Rīgas Kurzemes iecirkņa teritorijā.

Tika noskaidrots, ka atrastā BMW markas automašīna nozagta šā gada 31. jūlijā Rīgā, Vircavas ielā, no norobežotas teritorijas, savukārt Romet markas motocikls nozagts šā gada 6. septembrī Rīgā, Grīvas ielā, no mājas pagalma. Abi atgūtie transportlīdzekļi ir atdoti to likumīgajiem īpašniekiem.

Aizdomās par augstāk minēto noziegumu izdarīšanu tika aizturēts 1986. gadā dzimis vīrietis. Aizturētais jau iepriekš vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziegumiem.

Gan par automašīnas, gan par motocikla zādzības faktu Rīgas Kurzemes iecirknī tika uzsākti kriminālprocesi. Tāpat kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 233. panta pirmās daļas – par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises realizēšanu personai, kurai nav attiecīgas atļaujas vai speciālas atļaujas (licences), ja to izdarījusi persona, kurai ir attiecīga realizēšanas atļauja vai speciāla atļauja (licence).

Šobrīd policija turpina izmeklēšanu.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)